VÝHODY A NEVÝHODY HERNÍCH NOTEBOOKŮ

 
VÝHODY A NEVÝHODY HERNÍCH NOTEBOOKŮ

Herní notebooky představují velmi oblíbený segment na trhu s elektronikou. Mají své přednosti, ale i některé nevýhody, o nichž byste měli vědět, než se rozhodnete si jeden z nich pořídit. Které to jsou?

Herní notebooky představují velmi oblíbený segment na trhu s elektronikou. Mají své přednosti, ale i některé nevýhody, o nichž byste měli vědět, než se rozhodnete si jeden z nich pořídit. Které to jsou?

Jaké jsou výhody notebooku na hry

Především je nutné si uvědomit, že se v pravém slova smyslu nemusí jednat pouze o notebook na hraní, ačkoli se tak tato zařízení označují. Specifikem herních notebooků je totiž vysoký výkon.

Laptop má pak nejlepší předpoklady ke zvládnutí jakéhokoli úkolu. Poslouží jako kancelářský notebook, který zvládne i náročné aplikace na editaci videa. Výhodou herních notebooků bývá i velký displej s kvalitním rozlišením.

Pro grafiky je takový víceméně nutností, ale i při běžné kancelářské práci pohodlí velké obrazovky zaručeně oceníte. I večerní film se stane o poznání lepším zážitkem, jestliže budete k dispozici mít kvalitní obraz.

V běžné domácnosti může herní notebook v podstatě plně nahradit stolní počítač. Zároveň ve srovnání s klasickým desktopem zabere mnohem méně místa a vy nebudete muset řešit změť kabelů na stole.

Zásadní výhodou herního notebooku je také obecná přednost všech přenosných počítačů: Můžete s nimi cestovat. Hry si zahrajete kdekoli a můžete své zařízení přenášet, například mezi domovem a kanceláří. 

S notebookem odjedete i na dovolenou. A oceníte určitě stejně tak možnost přesouvat se s ním lze po bytě, není problém vzít si herního „společníka“ třeba do postele.

Proč nákup herního notebooku zvážit

Mobilita herního notebooku má své limity. Ačkoli i herní notebook je přenositelný, pochopitelně se z podstaty nemůže jednat o kompaktní zařízení s nízkou hmotností. Časté přenášení tedy může být méně komfortní.

Jestliže si můžete dovolit investovat do dvou zařízení, jednoznačně zvažte pořízení desktopového počítače a zároveň lehkého cestovního notebooku. Stolní počítač využijete doma i na hraní a na cestách vám poslouží například ultrabook.

Mimo to je nutné si uvědomit, že herní notebooky obvykle disponují i omezenou výdrží na baterii. I to může být důvodem, proč si raději na hry ponechat klasický počítač a během práce na cestách se přiklonit k notebooku se silnější baterií.

Posledním důvodem, který byste měli zvážit, je rovněž to, že herní notebook bude mít ve srovnání se stolním počítačem menší výkon. Ten se navíc nedá do budoucna příliš efektivně zvýšit. Ve stolním počítači si snadno vyměníte kupříkladu grafickou kartu za výkonnější.

Grafická karta v notebooku navíc zpravidla disponuje méně RAM. Což u náročných her poznáte na výraznějším zahřívání. A horko přirozeně jednotlivým komponentám notebooku rovněž nijak nesvědčí. Obecně bychom tak tato zařízení mohli označit i za o něco náchylnější k poruchám.

Mějme rovněž na paměti, že každý počítač se čas od času vyplatí rozebrat a vyčistit od prachu. U některých notebooků však může být rozborka výzvou i pro zkušeného „ajťáka“. Stolní počítač vám podobné překážky do cesty klást nebude.

Tip na závěr

Víte, jak ušetřit při nákupu herního notebooku? Mrkněte na stránky inComputer.cz, kde najdete denně nové tzv. repasované notebooky. Oproti zcela novému modelu jsou až o 60 % levnější a samozřejmě mají záruku na 12 měsíců

Repasované notebooky pochází zejména z předváděcích akcí či ukončených leasingů. Aby se vyplatil jejich opětovný prodej, vybírají se pouze notebooky z vyšších modelových řad výrobce, kde je zaručena vysoká kvalita a výdrž. 

Před samotným uvedením do prodeje pak notebooky prochází i náročným testováním a případnou výměnou vadných dílů. 

Tagy :